SPA

SPA HİZMETLERİMİZ

KLASİK MASAJ

klasik masaj

Eklem, kas, doku ve tüm beden ağrılarına iyi gelen Klasik Masaj aromatik yağlar eşliğinde yapılmaktadır. Zihinsel ve fiziksel olarak kişide bıraktığı etki, masaj tutkunlarını son derece rahatlatmaktadır.

Bacaklar, omuz, sırt, avuç içi ve tüm vücut bölgelerine hakimiyet kuran klasik masaj, sizi dinlendirirken, gevşetir, ağrı keserken, vücut enerjinizi yükseltir.

THAİ MASAJI

İyileştirici ve ağrı kesici etkisi bulunan Thai masajı, vücuttaki enerji dengesini düzenler. Temel prensibi vücudun dış bölgelerinden, vücudun iç anatomik yapısına, ardından tekrar dış bölgesine ulaşmasıdır.

Vücudun meridyen kanallarına yönelik, enerji dağılımını dengeler ve kan sirkülasyonunu arttırarak sağlıklı bir dirence sahip olması sağlanır. Zihinsel ve ruhsal tedavi olarak da bilinen Thai masajı, birçok çeşitli pozisyonda uygulanabilmektedir.

Thai masaji

AROMATERAPİ MASAJI

aromaterapi masaji

Düşük tempoda ancak etkili basınçta yapılan Aromaterapi Masajı, kas ağrılarınıza, eklem ağrılarına, kronik ağrılara, spazm ve kramp şikayetlerinize çok etkili bir çözümdür.

Kendinizi bu aromatik yağların kokusuyla oldukça huzurlu ve sakin hissedecek, ruhsal ve psikolojik olarak da dinlenerek, vücudunuzda biriken kötü enerjiden kurtulacaksınız.

Bitkilerden konsantre edilerek elde edilen esans yağları, Aromaterapi masajının en önemli özelliğini oluşturmaktadır. Bu yağlar cildinize ve ruhunuza hitap ederek, sizi hem mental olarak hem de fiziksel olarak farklı bir boyuta ulaştırarak, kendinizi hafiflemiş hissetmenize neden olacaktır.

REFKLEKSOLOJİ MASAJI

Tedavi edici özelliği ile kullanılan Refleksoloji Masajı, özellikle ayaklarda bazı noktalara yoğunlaşarak, vücudun tümüne hâkimiyet kurar. Enerji akışı ile iletişim kurduğu bu noktalar sayesinde vücudun ve organların tedavi edilmesi için büyük bir destek sağlar. Ayaklardaki refleks noktaları, organlarla ilişkilidir. Terapist bu noktaları keşfeder ve tespit eder. Ardından masaj uygulaması başlar ve organlara gönderilen sinyaller, uyarılar ile birçok rahatsızlık giderilir.

Ayak parmakları, ayağın üst ve alt tabakası, kulak ve eller vücudun sistemsel bölgelerine ulaşmada aracılık eden organlardır. Refleksoloji haritası ile kişinin şikâyeti masaj teknikleri ile bütünleştirilir.

refleksoloji masaji

SPORCU MASAJI

sporcu masaji

Spor masajı, tüm spor aktivitelerinden sonra sporcuların vücutlarında meydana gelen, kas, eklem ve uzuvların bölgesel olarak ağrılar yaşaması ve masaja ihtiyaç duyması ile gelişmiş bir masaj türüdür. Spor masajının nihai amacı, ağır spor hareketlerinden sonra vücudun ihtiyaç duyduğu rahatlığa ve esnekliğe kavuşturulmasıdır. Diğer masaj türlerine göre daha sert uygulanan bir masaj türü olan spor masajı, hassas dokunun güçlenmesine, zayıf kasların tespitini yaparak kuvvetlendirilmesine olanak sağlar.

Antrenman programı çok yoğun olan ve profesyonel sporcuların, egzersiz çalışmalarının yanına bir de spor masajı uygulamasını eklemeleri önerilmektedir.  Vücudun dinlenmesi ve zindelik kazanması için sporcu masajı çok etkili bir yöntemdir. Diğer bir etkisi ise spor müsabakası sırasında sporcunun sakatlanma riskini büyük oranda ortadan kaldırmasıdır.

BAŞ, BOYUN VE OMUZ MASAJI

Baş-Boyun-Omuz Masajı; sadece bu bölgelere uygulanır. Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları, tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkindir.

bas boyun omuz masaji

İSVEÇ MASAJI

isvec masaji

İsveç masajının en önemli özellikleri, gevşemek, gerginliği almak, ağrıyı azaltmak ve dolaşımı hızlandırmaktır. Batı tekniğinin uygulandığı bu masaj çeşidi, vuruş ve germe yöntemlerini içerisinde barındırır.

Aromatik uçucu yağ ve losyonların kullanıldığı İsveç masajında, cilt uyarılarak, kan dolaşımının hızı arttırılır. Yapılan masaj ile kasların esnekliği arttırılırken, rahatlama ve gevşeme sağlanır.

İsveç masajın birkaç tekniği bulunmaktadır. Bu teknikler ile bacaklar, avuç içi, omuz ve sırt gibi bölgelerde gerginlik azaltılırken, ağrıyı da kesme özelliği sayesinde kendinizi daha enerjik ve hafif hissedebilirsiniz.

BALİ MASAJI

Bali masajı bütünsel bir masaj tekniğidir. Derin doku ve tüm vücudun hedeflendiği bu masaj stilinde fiziksel ve zihinsel olarak bir rahatlama sağlanmaktadır. Sırt, omuz, boyun bölgeleri daha kuvvetli basınca tabii tutularak, gergin kasların esnetilmesi ve açılması sağlanır. Kan basıncının artması için yoğurma tekniği kullanılır ve tüm vücutta kan akışı harekete geçerek, dolaşım hızlandırılır. Ayrıca vücutta biriken kötü enerjinin atılması için enerji kanallarının yayılımı ve dolaşımı sağlanır. Baskı, sıkma ve dairesel yuvarlama teknikleri ile harmanlanarak uygulanan bu yöntemler ile vücut direnç kazanır ve tüm ağrılar giderilir. El ve ayakların, baş ve şakakların da çeşitli basınç yöntemleri ile rahatlatılması için refleksoloji tekniği kullanılır. Vücudun kendini iyileştirmesi ve potansiyel sağlığına kavuşması için uygulanan Bali masajı, fizyolojik ve psikolojik olarak kişiye olumlu bir etki sağlamaktadır.

bali masaji

Bizimle İletişime Geç

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin